موسسه حکمت گفتمان بیدار

یادگیری کدام زبان آسان است (برای ایرانی ها)

یادگیری کدام زبان آسان است

آنچه در اینجا می خوانید...

در این نوشته به سوال یادگیری کدام زبان آسان است پاسخ خواهیم داد.یادگیری زبان در بین مردم همیشه از محبوبیت برخوردار بوده است. در حقیقت با یادگیری زبان جدید دروازه ای از یک دنیای جدید و تجربیات نو به روی انسان گشوده می شود. البته هدف از یادگیری زبان متفاوت است. بعضی ها تنها برای بالا بردن سطح علمی خودشان زبان جدید را یاد می گیرند و عده ای نیز به هدف مهاجرت به این امر اقدام می کنند. با این حال فرقی ندارد که هدف از یادگیری زبان چیست مساله ای که اهمیت دارد این است که کدام زبان برای یادگیری آسان تر است چون با یادگیری یک زبان آسان می توان زودتر به اهداف دست پیدا کرد.

اگر تا به حال زبان آموز بوده باشید حتما می دانید که یادگیری یک زبان جدید چه چالش هایی را به همراه دارد. فراگیری زبان شامل یادگیری لغات جدید، یادگیری دستور زبان جدید، یادگیری گرامر و… می باشد. از اینرو یادگیری زبان آسان نیست. با این تفسیر اما یادگیری بعضی از زبان ها آسان تر است. بدیهی است که برای ما فارسی زبانان فراگیری زبان انگلیسی نسبت به فراگیری هر زبان دیگری آسان تر می باشد.

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای ما آسان تر است؟

در کشور ما زبان انگلیسی از دوران تحصیل پایه آموزش داده می شود. از اینرو افراد از سنین پایین با اصول ابتدایی و همچنین کلمات و عبارت های زبان انگلیسی آشنا می شوند. در سوی دیگر خیل کثیری از دانش آموزان علاقه مند هستند تا برای یادگیری این زبان و همچنین تقویت هر چه بیشتر زبان انگلیسی در آموزشگاه های خصوصی زبان ثبت نام کرده و به اصطلاح به کلاس زبان بروند.

این مهم سطح مهارت افراد را بالا برده و باعث می شود تا افراد بیش از گذشته با زبان انگلیسی آشنا شوند. مجموع این دلایل و دلایلی از این دست سبب می شوند تا در پاسخ به سوال یادگیری کدام زبان آسان است؟ زبان انگلیسی را به عنوان یک زبان مناسب برای یادگیری معرفی کنیم.

زبان انگلیسی

این زبان یک زبان بین المللی است در حقیقت زبان انگلیسی یک لِسان رسمی برای تجارت می باشد. از اینرو یادگیری آن بسیار مفید و سودآور است. شما با یادگیری این مهم علاوه بر ارتقا سطح دانش می توانید خودتان را برای ورود به بازار کار نیز آماده تر سازید. علاوه بر این زبان انگلیسی در بسیاری از کشورها به عنوان زبان رسمی و یا زبان دوم شناخته می شود با یادگیری آن می توانید سطح ارتباطات خودتان را افزایش داده و به واسطه یادگیری آن در زندگی پیشرفت کنید.

یادگیری کدام زبان آسان است
زبان انگلیسی

پیشنهاد ویدیویی: معرفی آسان زبان چینی+ ویدیو ( چینی-فارسی)

یادگیری زبان انگلیسی

در پاسخ به سوال یادگیری کدام زبان آسان است زبان انگلیسی را معرفی کردیم. یادگیری آن به هیچ عنوان سخت نیست و تنها کافی است تا زبان آموز از پشتکار و هدفمندی برخوردار باشد. گفتنی است که در حال حاضر برنامه های آموزش زبان به قدری پیشرفته و منعطف هستند که تمامی زبان آموزان بسته به شرایط شان می توانند از آن بهره ببرند و اینگونه دانش زبانی خودشان را افزایش دهند و در زندگی پیشرفت کنند. تنها کافی است تا به یاد داشته باشند که خواستن مهمترین اصل و مهمترین قانون برای یادگیری زبان است.

لازم به ذکر است که برای یادگیری هرچه بهتر زبان خارجی می توانید از متخصصین مجرب موسسه حکمت بیدار کمک بگیرید.

زبان اسپانیایی

یادگیری کدام زبان آسان است؟ آیا به جز انگلیسی یادگیری زبان های دیگر نیز آسان است؟

اینها سوالاتی هستند که ممکن است شما در ذهن داشته باشید. باید گفت که علاوه بر زبان انگلیسی زبان اسپانیایی نیز از دیگر زبان های آسان برای یادگیری می باشد.

از اینرو زبان آموزان می توانند با خیال راحت خودشان را برای یادگیری این زبان آماده سازند. در کنار این مهم باید گفت که علاوه بر آسان بودن، اسپانیایی از جمله زبان های محبوب است که در بسیاری از کشور های دنیا به عنوان زبان اصلی یا زبان دوم مورد استفاده قرار می گیرد. لذا فواید یادگیری زبان اسپانیایی مانند فواید یادگیری زبان انگلیسی هستند.

به عنوان یک نکته ی مهم باید گفت که چنانچه شما زبان انگلیسی را بلد باشید یا به آن تسلط داشته باشید یادگیری زبان اسپانیایی به مراتب آسانتر خواهد بود. چرا که زبان انگلیسی و زبان اسپانیایی لغات و عبارت های مشترک زیادی دارند و هر دو از زبان لاتین ریشه گرفته اند.

زبان اسپانیایی

دپارتمان ترجمه موسسه حکمت گفتمان بیدار واقع در شهرک غرب تهران، با توجه به گسترش نیاز به خدمات ترجمه در جامعه، در زمینه ترجمه کتب، مقالات، پایان‌نامه‌ها و سایر متون، ترجمه فیلم و فایل‌های صوتی، تولید محتوا به صورت ترجمه و همچنین ویرایش متون ترجمه شده، فعالیت می‌کند.

روش های آسان تر کردن یادگیری زبان

یادگیری زبان چالش های زیادی دارد. با این حال اما فرا گرفتن یک زبان جدید لذت بخش است. در ادامه روش هایی را معرفی می کنیم که با بهره گرفتن از آنها می توان یادگیری یک زبان جدید را به شیوه ای آسان تر به انجام رساند:

  • هدف گذاری کنید: برای انجام هر کاری باید هدف داشت. هیچ گاه نمی توان بدون هدف به نتیجه رسید. در طرف دیگر هر چه هدف مشخص تر و واضح تر باشد سریعتر می توان به مقصد رسید. پس پیش از هر چیز لازم است تا بدانید برای دست یابی به چه منظوری ( تحصیل، افزایش علم، مهاجرت، شغل و…) در حال یادگیری زبان جدید هستید.
  • انعطاف پذیر باشید: سعی کنید مثل یک کودک زبان جدید را یاد بگیرید. کودکان کنجکاو هستند و انعطاف زیادی دارند. آنها دوست دارند تا هر چه میشنوند را تکرار کنند و در برابر یادگیری مقاوم نیستند.
  • زبان دوم را بر اساس زبان اول انتخاب کنید: اگر یک زبان خارجی بلد هستید سعی کنید تا زبان دوم را بر اساس زبان اول و ریشه های زبان اول انتخاب کنید. هر چه ریشه ها به یکدیگر نزدیک تر باشند یادگیری سریع تر اتفاق می افتد.
  • انگیزه تان را حفظ کنید: یادگیری زبان آسان نیست. در این مسیر ممکن است بارها شکست بخورید و لازم باشد تا از ابتدا آغاز نمایید. چیزی که اهمیت دارد این است که شما تحت هیچ شرایطی نباید روحیه خودتان را ببازید و یادگیری زبان را متوقف کنید. در این مسیر به خودتان انگیزه بدهید و بدانید که در نهایت موفق خواهید شد.

سطح زبان انگلیسی خود را بسنجید: آزمون تعیین سطح انگلیسی

نتیجه گیری

یادگیری کدام زبان آسان است؟ یادگیری تمام زبان ها چالش برانگیز است و فراگیری هر زبان سختی خاص خودش را دارد. با این حال اما برای ما فارسی زبان ها یادگیری زبان انگلیسی و زبان اسپانیایی نسبت به یادگیری سایر زبان ها آسان تر می باشد.

مشاورین و مدرسین موسسه زبانهای خارجی حکمت بیدار به شما کمک می کنند زبان مورد نیاز خود را،به طور اصولی و به آسانی یاد بگیرید و از تجربه یادگیری خود لذت ببرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سمینار مناسب چه کسانی است؟

علاقمندان به زبان روسی

مدرسین زبان روسی

علاقمندان به تحصیل در کشورهای روس زبان

علاقمندان به کار و تجارت با روس ها

برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۸۸۰۸۸۳۵۳ تماس بگیرید