موسسه حکمت گفتمان بیدار

چاپستیک های چوبی چینی + ویدئو (زیر نویس فارسی)

چاپستیک چینی

آنچه در اینجا می خوانید...

درباره چاپستیک های چینی + ویدئو (زیر نویس فارسی)

چاپستیک چیست؟

 در کشور های آسیای شرقی از جمله چین، کره و ژاپن برای غذا خوردن به جای قاشق از یک جفت چوب باریک استفاده می کنند که چاپستیک نام دارد.

چاپستیک (در زبان چینی:筷子  kuài zi  ) قدمت زیادی دارد به بیشتر از سه هزار سال قبل بر می گردد.

چینی ها معمولا از چاپستیک هایی از جنس چوب بامبو استفاده می کنند.  درخت بامبو نسبت به گیاهان دیگر سریع تر رشد می کند،  بنابراین برای ساخت چاپستیک مناسب است.

چاپستیک های ساخته شده از بامبو علاوه بر قیمت پایین آنها،  بسیار سبک و راحت هستند که عموم مردم نیز به راحتی از آنها استفاده می‌کنند. چاپستیک ها علاوه بر غذا خوردن استفاده می شوند، وسیله خوبی برای آشمزی نیز هستند. در گذشته نیز چینی ها از چوب بامبو برای ساخت بسیاری از وسایل مثل صندلی های چوبی، چتر و کتاب های قدیمی استفاده می کردند.

خارجی ها فکر می کنند که غذا خوردن با چاپستیک کار سختی است، بعضی از رستوران های چینی خارج از کشور نحوه استفاده از چاپستیک را بر روی بسته بندی آن درج کردند.

آداب استفاده از چاپستیک چینی

بین چینی زبانان آدابی برای استفاده از چاپستیک وجود دارد، در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

  • نگذاشتن چاپستیک ها در برنج!

در چین نباید چاپستیک ها را در برنج بگذاریم، معنای خوبی ندارد. دلیلش هم این است که وقتی کسی فوت می کند چاپستیک هارا در برنج میگذارند.

  • از نزدیک ترین بشقاب خود غذا بردارید!

چینی ها معمولا غذا را در بشقاب بزرگ تری می ریزند و وسط میز قرار می دهند که افراد به طور مشترک از آن غذا بر بردارند. یکی از آداب غذا خوردن در چین این است که با استفاده از چاپستیک از نزدیک ترین بشقاب غذا بر دارید، زیرا که چاپستیک استفاده شده می تواند باعث آلوده شدن غذاهای افراد دیگر شود.

  • وارونه استفاده نکردن چاپستیک!

بعضی از خارجی ها ممکن است به طور اشتباه یا بر عکس از آن استفاده کنند. استفاده از چاپستیک در حالی که چوب ها وارونه باشند، نشان دهنده ی بی ادبی است.

  • در بشقاب دنبال غذا نگردیم!

نباید با چاپستیک استفاده شده ی خود در بشقاب مشترکی که وسط میز قرار دارد دنبال غذا بگردیم، در این صورت باعث آلودگی غذای دیگران می شود.

  • غذا نباید روی میز بریزد!

زمانی که با چاپستیک غذا را از بشقاب وسط میز بر می داریم تا قبل از اینکه به دهان برسد، باید بتوانیم با چاپستیک آن را کنترل کنیم. غذاها نباید روی میز بریزند، برای چینی ها مهم است  که میزغذا تمیز و بدون آلودگی باشد.

استفاده از چاپستیک های چوبی یک ویژگی منحصر به فرد در آداب غذایی مردم چین است. در این نوشته سعی کردم شمارو با این فرهنگ جذاب آشنا کنم. در همین ایران خودمان رستوران های چینی ای وجود دارند که می توانید در آنها غذا خوردن با چاپستیک را در یک فضای چینی تجربه کنید.


“آوا شفیعی، مدرس زبان چینی حکمت گفتمان بیدار”

این مطلب را به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سمینار مناسب چه کسانی است؟

علاقمندان به زبان روسی

مدرسین زبان روسی

علاقمندان به تحصیل در کشورهای روس زبان

علاقمندان به کار و تجارت با روس ها

برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۸۸۰۸۸۳۵۳ تماس بگیرید